Reiki 1. Seviye Uygulayıcılık

"Tarkan Küçükaksu ile Usui Reiki 1. Seviye Uygulayıcılık Programı"

 • Eğitim Süresi: 2 Saat 32 Dakika
 • Başlangıç Seviyesi

Açıklama

Reiki Nedir?

Kolayca öğrenilebilen yaşam enerjisi aktarma ve iyileşme tekniğidir.

Reiki kelimesi Japonca ‘da Transandantal ruhun enerjisi yani kozmik yaşam enerjisi demektir. Yediden yetmişe herkesi maddi manevi sağlığa götüren bir sevgi yoludur. Tanrısal sevgisiyle bütüne yönelik ve içinde varoluş ruhunu taşıyan her varlığa, ayırım gözetmeksizin, ancak tekâmül sınırlarına uygun bir şekilde etki eden bir uygulamadır. Vücut-Ruh dengesini düzenleyip muhafaza eder ve aynı zamanda yaşam enerjisi kapasitesini çoğaltır. Böylece hem mevcut rahatsızlıklar giderilecek hem de oluşabilecek hastalıklardan korunma sağlanabilecektir.

Ellerle enerji verme sanatı çok eskidir. İnsanlar bunu zamanın başlangıcından beri yapıyor. Hasta olan veya yaralanmış bir insanın üzerine ellerinizi koymak doğal bir içgüdüdür. Anneler bunun bir örneğidir. Bir çocuk incindiği zaman anneler ellerini incinen yere koyar. İnsan dokunuşu enerji veren özen ve sevgi iletir. Bu enerji birçok isimlerle bilinir. Çin’de chi, Hindistan’da prana, İbranilerde ruach ve Japonlar tarafından Reiki olarak bilinir.

Dini, ırkı, milliyeti, cinsiyeti ve yaşından bağımsız olarak herkes Reiki şifa gücünden yararlanabilir ve herkes Reiki uygulayıcısı olabilir.

İnsan da iki boyuttan oluşur; enerji ve fizik boyutları. Her şey önce enerji boyutunda gerçekleşir ve daha sonra fizik boyutuna geçer. Reiki de özel bir tür yaşam enerjisidir. Kişinin bilincini ve yaşama bakışını değiştirerek onda temel bir denge oluşturur. Böylelikle yaşamını denge içinde, sağlıklı olarak sürdürmesini sağlar.

 

Gereksinimler

Hiç bir ön şart veya gereklilik yoktur. Herkes Reiki 1. seviye öğrenebilir.


İçerik

Reiki Bilgileri

Reiki Nedir? Nereden geliyor? Reiki hakkında bilinmesi gereken temel bilgiler

Reiki Prensipleri

Mikao Usui'nin tüm öğrencilerine tavsiye ettiği Reiki prensipleri

Reiki Seviyeleri

Usui Reiki kaç seviyeden oluşuyor? Bu seviyelerin farkları neler?

Kendine Kısa Reiki Uygulaması

Kendinize kısa Reiki uygulaması nasıl yapılır? 7 Ana Çakraya Reiki uygulaması anlatılıyor.

Reiki Enerjisini Hissetmek

Ellerde ve vücudunuzda enerjiyi daha yoğun hissedebilmek için uygulama

Başkasına Reiki Uygulaması

Reiki 1. Seviye Ders Notları

Ders notları kitapçığını indirerek detay bilgileri alabilirsiniz.

Çakralara Giriş

Çakraların yerleri ve giriş bilgileri

Topraklanma

Vücudunuzda ki fazla enerjiyi topraklayarak yükten kurtulmanın yolları

Byosen Tekniği

Hastalıklar ve Bilinçlilik

Bilinçsizliğine hastalıklar üzerine etkileri

Hastalıklar ve Zihnin Etkinleri

Hastalıkların oluşumuna yol açan zihnin etkileri

Uyumlamaya Hazırlık ve Sonrası

Uyumlanmaya nasıl hazırlanmalısınız? Uyumlamada neler olacak? Sonrasında neler yapmalısınız?

Uyumlama Programlama

Uyumlamanın gerçekleşeceği gün ve saati programlama

Canlı Görüşme

Müşteri Görüşleri

 1. Yazan: DENİZ KORKMAZ|13.08.2018|

  kişi arayışına düştüğü şeyi buluyor..bu yazılanları okuyorsanız benzer yollardan geçip , benzer şeyleri arıyoruz sanırım..ben inandım ve mucizelere izin verdim..hep içimde ve heryerde olanı görebildim.ben burada iyi bir niyet , iyi duygular ve iyi insanlar buldum..şükürler olsun

 2. Yazan: Nurcan Batak Çatalcalı |6.09.2018|

  Muhteşem bir deneyimdi :)20.08.2018 Pazartesi günü uyumlandım bu esnada yoğun mor renk ve bir çift göz gördüm ellerimde kollarım da ve ayak ucuma kadar yoğun uyuşma hissettim enerjiyi bu kadar net hissedeceğimi tahmin etmemiştim ve ikinci seviye için çok heyecanlıyım :))nasip eden Allah’a ve vesile olan Tarkan beye sonsuz teşekkürler 🙏 başarılarınız daim olsun.

 3. Yazan: Rabia Apaydın|1.10.2018|

  Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Uzaktan eğitim alırken herkeste olduğu gibi bende de birtakım soru işaretleri oldu , kesinlikle önyargılarınızı geride bırakıp sizinde kendiniz için bir adım atmanızı öneririm. Tarkan Hocamız hem ulaşım konusunda hem de iletişim konusunda birebir destek sağladı. Uyumlama aldığım an tüm bedenim güzel bir enerjiyle doldu hepinizin bu deneyimi yaşamanızı öneriyorum . Güvenilir bir sistem olduğu içinde emeği geçen tüm değerli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sevgiyle Kalın.

 4. Yazan: feride UÇANER|8.11.2018|

  Yaşadığım uyumlama deneyimini nasıl tarif edebilirim açıkçası bilmiyorum.Bir ben değil evimiz enerjiyi hissetti.Muhteşem ısıyı tüm ev halkı hissettik diyebilirim.Gözlerimde sanki heyecanlı bir kuş kanat çırpıyordu.Uyumlama ne zaman sona erecek beden bunu biliyor.Bu muhteşem deneyim için Tarkan Bey'e sonsuz şükranlarımı sunarım.Anlatılmaz yaşanır dedikleri deneyim bu olsa gerek..

 5. Yazan: Nihayet ETLİOĞLU|15.12.2018|

  Hep bildiğim yöntemlerle kendimi bedensel ve ruhsal iyileştirmeye çalışmıştım.. Tüm bunlardan alınan sonuçların yeterli olmadığında Tarkan Beyden reiki eğitimi almaya karar verdim. Uyumalamada; Bedenim kendiliğinden yaklaşık 2 saat içsel huzur ve farkıdalıkla hareket etti.. Doğal bir spor gibiydi.. Sonuç: Şu an kendimi bedenim yok gibi hissediyorum.. Sözler hissedilen derinliği ve heycanı anlatamıyor.. Tarkan beye teşekkür ediyorum.. Kendinize bunu deneyimleme şansını veriniz.. Sevgiler. "Bilinmeyeni, bilinmeyen ile bilmek.."

 6. Yazan: Nihal Yıldız|23.01.2019|

  Bembeyaz ışıklar içinde, zamanın nasıl aktığını anlamadan şifalanmak..kelimelerle anlatılamayacak kadar özel ve güzeldi..gözümden akan yaşlarla birlikte bütün yüklerimden arındığım akşamın sabahında hala ellerim sıcacık..vesile olan Tarkan hoca mdan Allah razı olsun..

 7. Yazan: Buket Gürkan|13.02.2019|

  Merhabalar, Ben dün gece Reiki 1 uyumlamasını Tarkan Beyden aldım. Uyumlama esnasında şakaklarımda ve gözlerimde uyumlama bitene kadar yoğun hiç bitmeyen basınç hissettim, ağrılı değil güzel bir basınçtı. Ayrıca bütün çakralarda ısı, karıncalanma, şifalanma gibi hisler hissetim. Avuç içlerimde güzel bir ısı, kalbimde ısı, omuriliğimde ısı ve ayrıca ben cilt hastasıyım, cilt hastalığım olan tüm bölgelerde ısı hissettim. Uyumlamanın ortalarında uzanarak uyumlama aldığım için tam uykuya dalacakken, üzerime gül yapraklarının yorgan gibi örtültüğünü hissettim.. Uyumlama alma sebebimle ilgili uyumlama alırken bunu düşünüyordum ve 15-20 dk sonra bişey olacakmış gibi bir his içime geldi ve gerçekten oldu. Sonuna doğru vücudum ısındı ve terleme oldu. Bu sıcaklık sabaha kadar sürdü. Ve uyumlamanın bittiğini çok hoşuma giden bir GÜLÜMSEME den, tam 1 saat 03 dakika sonra uyumadığım halde uyanıyormuş gibi vücudum hareket edince gerneşmemden anladım. Ve uzandığım yatağımdan kalktım. Müthiş harika bir deneyimdi. Tarkan Beye herşey ama herşey için tekrar tekrar çoooookkkk teşekkür ederim. Sevgiler ve saygılar

 8. Yazan: İlsu Duman|19.03.2019|

  Dün yani 18.03.2019 tarihinde Reiki 1. Seviye uyumlamasını aldım Tarkan Hocam'dan, harika bir deneyimdi kelimelerle ifade edemem sanırım bunu ama çok değişik ve güzel şeyler hissettim, çok güçlüydü özellikle. Hocamın uyumlamanın başında bahsettiği gibi hiçbir beklenti içerisinde değildim aslında, ilk başta ellerim yanıyormuş gibi ısındı, ve sürekli istem dışı ellerimin kıpırdadığını hissettim sanki içine bir el girmiş ve benim ellerimi hareket ettiriyordu. Bir ara sanki ben ayrı tarafa döndüm yer ayrı tarafa, sonra vakum gibi bir sürü şeyin çekildiğini hissettim içimden bunu çok güçlü hissettim, en çok taç çakramda olmak üzere ve boğaz çakramda ve birazda solar pleksusta baskı hissettim, ama taç çakrada ki çok daha farklıydı güzel bir ağırlıktı yoğun bir şekilde sürdü. Bazı sesler duydum ama çok ilginçtir ki sanki bulunduğum ortamdan farklı bir ortamdaydım ve iki ortamın sesini de işitebiliyordum, belli belirsiz yeşil ışıklar gördüm ama çok net olarak bir kapının açıldığını gördüm sanki ışık saçan bir kapıydı, tam 45 dakika sonunda gözlerim kendiliğinden açıldı. Ve akşamdan beridir ellerime baktıkça ellerimde bir şeyler kıpırdanıyor sanki his olarak değil ama görüntü olarak oluyor çok ilginç ve güzel 😁 Bu harika deneyim için minnettarım, 2. ve sonrada 3. uyulmamayı almak için sabırsızlanıyorum. İnsanların uzaktan uyumlamaya karşı ön yargısı var ve bence bu kırılmalı, enerjisel olaylar da zaman ve mekan kavramı olmadığını bir çok kez deneyimlemiştim ama bu benim için en üst düzey deneyimlerden biri oldu. Ruhsal yolda olmak ve bilincimi en üst noktaya taşımak için bir çok eğitim aldım ama nedense Reiki 'ye karşı biraz uzaktım. Neden olduğunu bilmiyorum sürekli erteliyordum, sonra internette bambaşka bir şey ararken ilginç bir şekilde bu sayfa karşıma çıktı. İyi ki de çıkmış! Çok çok teşekkür ederim her şey için hayatıma yön verirken hislerim benim için büyük bir önem taşır ve yine hislerim ve kalbim her zaman ki gibi beni yanıltmadı iyi ki siz Tarkan hocam :) Bu yaşadığım güzel deneyimin hocamın sayesinde olduğunu düşünüyorum, güzel enerjisi bana ışık oldu ve olmaya devam edecek.. Sevgiyle ve ışıkla.

© Yeni Bir Yaşam & Yeni Bir Online 2019 - Tüm hakları saklıdır.