Reiki 1. Seviye Uygulayıcılık

"Tarkan Küçükaksu ile Usui Reiki 1. Seviye Uygulayıcılık Programı"

 • Eğitim Süresi: 2 Saat 32 Dakika
 • Başlangıç Seviyesi

Açıklama

Reiki Nedir?

Kolayca öğrenilebilen yaşam enerjisi aktarma ve iyileşme tekniğidir.

Reiki kelimesi Japonca ‘da Transandantal ruhun enerjisi yani kozmik yaşam enerjisi demektir. Yediden yetmişe herkesi maddi manevi sağlığa götüren bir sevgi yoludur. Tanrısal sevgisiyle bütüne yönelik ve içinde varoluş ruhunu taşıyan her varlığa, ayırım gözetmeksizin, ancak tekâmül sınırlarına uygun bir şekilde etki eden bir uygulamadır. Vücut-Ruh dengesini düzenleyip muhafaza eder ve aynı zamanda yaşam enerjisi kapasitesini çoğaltır. Böylece hem mevcut rahatsızlıklar giderilecek hem de oluşabilecek hastalıklardan korunma sağlanabilecektir.

Ellerle enerji verme sanatı çok eskidir. İnsanlar bunu zamanın başlangıcından beri yapıyor. Hasta olan veya yaralanmış bir insanın üzerine ellerinizi koymak doğal bir içgüdüdür. Anneler bunun bir örneğidir. Bir çocuk incindiği zaman anneler ellerini incinen yere koyar. İnsan dokunuşu enerji veren özen ve sevgi iletir. Bu enerji birçok isimlerle bilinir. Çin’de chi, Hindistan’da prana, İbranilerde ruach ve Japonlar tarafından Reiki olarak bilinir.

Dini, ırkı, milliyeti, cinsiyeti ve yaşından bağımsız olarak herkes Reiki şifa gücünden yararlanabilir ve herkes Reiki uygulayıcısı olabilir.

İnsan da iki boyuttan oluşur; enerji ve fizik boyutları. Her şey önce enerji boyutunda gerçekleşir ve daha sonra fizik boyutuna geçer. Reiki de özel bir tür yaşam enerjisidir. Kişinin bilincini ve yaşama bakışını değiştirerek onda temel bir denge oluşturur. Böylelikle yaşamını denge içinde, sağlıklı olarak sürdürmesini sağlar.

 

Gereksinimler

Hiç bir ön şart veya gereklilik yoktur. Herkes Reiki 1. seviye öğrenebilir.


İçerik

Reiki Bilgileri

Reiki Nedir? Nereden geliyor? Reiki hakkında bilinmesi gereken temel bilgiler

Reiki Prensipleri

Mikao Usui'nin tüm öğrencilerine tavsiye ettiği Reiki prensipleri

Reiki Seviyeleri

Usui Reiki kaç seviyeden oluşuyor? Bu seviyelerin farkları neler?

Kendine Kısa Reiki Uygulaması

Kendinize kısa Reiki uygulaması nasıl yapılır? 7 Ana Çakraya Reiki uygulaması anlatılıyor.

Reiki Enerjisini Hissetmek

Ellerde ve vücudunuzda enerjiyi daha yoğun hissedebilmek için uygulama

Başkasına Reiki Uygulaması

Reiki 1. Seviye Ders Notları

Ders notları kitapçığını indirerek detay bilgileri alabilirsiniz.

Çakralara Giriş

Çakraların yerleri ve giriş bilgileri

Topraklanma

Vücudunuzda ki fazla enerjiyi topraklayarak yükten kurtulmanın yolları

Byosen Tekniği

Hastalıklar ve Bilinçlilik

Bilinçsizliğine hastalıklar üzerine etkileri

Hastalıklar ve Zihnin Etkinleri

Hastalıkların oluşumuna yol açan zihnin etkileri

Uyumlamaya Hazırlık ve Sonrası

Uyumlanmaya nasıl hazırlanmalısınız? Uyumlamada neler olacak? Sonrasında neler yapmalısınız?

Uyumlama Programlama

Uyumlamanın gerçekleşeceği gün ve saati programlama

Canlı Görüşme

Müşteri Görüşleri

 1. Yazan: PINAR SARI|23.07.2019|

  Merhabalar. Öncelikle Eğitimin her aşamasında ki desteği için Tarkan hocama ve ekibine sonsuz şükranlarımı sunarım. Ayrıca online olarak Reiki eğitimi alma imkanına kavuşmuş olmak beni fazlasıyla memnun etti. Bu imkanı bizlere sağlayan Yeni Bir Online ekibine teşekkür ederim. Uyumlanma aşamasında yaşadığım deneyim muazzamdı ve herkese şiddetle tavsiye ederim.Sevgilerimle.....

 2. Yazan: Banu Bolu|22.07.2019|

  Reiki ile yıllar önce tanıştım ama eğitim için vaktim olmamıştı.Emekli olduktan sonra kendim ,düşüncelerim ve yapmak istediklerime daha çok odaklanıp Reiki eğitimi araştırmasına girdim ve Tarkan beyle yolumuz kesişti hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanırım.Ve Yeni Bir Online dan Reiki 1 seviye uygulamasını aldım.Tarkan bey ve asistanı sorduğum her soruya en kısa sürede döndüler. Derslerim bittikten sonra Tarkan beyden aldığım uyumlama ile bedenim beynim ve duygularım daha rahat ve sakin oldu . O akşam huzurlu ve deliksiz bir uyudum ve sabah çok dinç kalktım. Tarkan bey ve ekibine ilgi alaka ve samimi tavırlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Herkesede tavsiye ediyorum. Ben bu eğitim için doğru yerdeyim. Eğitime devam edicem Reiki 2 seviye eğitiminde görüşmek üzere ışık ve sevgiyle kalın 😊🙏🌺

 3. Yazan: Nermin Aydoğan |17.07.2019|

  Tarkan Hocama çok teşekkür ediyorum 😊çok istediğim Reiki Doğru kişiden aldım. İnanın çok yoğun bir Enerji hissetim tarifi zor yaşamanız gerekiyor anlamanız içinde Düşünmeden alın 🙏🏻💙

 4. Tümünü Okumak için tıklayınız.

 5. Yazan: Candan Akin|1.07.2019|

  Tarkan beye gösterdiği özen ve samimiyet için bir kere daha teşekkür etmek istiyorum, 1.seviye Reiki uyumlaması ile başladık devamı da gelecel tabiki, çok güzel bir deneyim ve tecrübe oldu benim için, isteyen herkesin muhakkak Tarkan bey ile çalışması dileğiyle bir kere daha teşekkür ederim.

 6. Yazan: Ceyda Ozdemir|30.06.2019|

  Merhabalar, Tarkan beyle gerçekleştirdiğimiz reiki 1 uyumlama sürecim düşündüğümden çok daha iyi geçti diyebilirim. Kendisiyle anlaştığımız saatte videolarda anlatıldığı gibi uyumlamayı başlattık. Ve yaklaşık on dakika bir şey hissettim diyemem ancak daha sonra gözlerim kapalı olmasına rağmen, karanlık his yerine aydınlık beyaz bir his oluşmaya başladı. Bacaklarımda uyuşma ve karıncalanma oldu. Hatta bir ara acaba uzandığım için mi uyuştu diye düşünüp ayaklarımı hareket ettirdim. Fakat bu his daha da yoğunlaştı ve sanki diz kapaklarımdan bir şey yukarı çekiliyor hissine kapıldım ve mutluluk ve huzur karışımı bir duygu yaşadım. Bütün reiki 1 sürecinde Tarkan bey e istediğimiz zamanda ulaşıp her türlü soru sorabilme şansına sahip olmak işin en güzel tarafı. Kendisi sizi büyük bir nezaketle dinleyip cevap veriyor ve ister reiki ister herhangi başka bir eğitim alın, kendisinin enerjisini telefondaki beş dakikalık konuşmadan dahi hissedebilirsiniz. Ben kendisine tekrar teşekkür ederim.

 7. Yazan: Nazan Sönmez|18.06.2019|

  Eğitimin her aşamasında ki desteği için Tarkan hocama ve ekibine bin şükran 🙏🏻Yaşadığım deneyim muazzamdı uyumlanma aşamasında. Tekrar tekrar teşekkürler. Sevgiler, Nazan.

 8. Yazan: Ferhat Aynural|29.05.2019|

  Öncelikle Tarkan Küçükaksu'nun ilgi ve alakasını şahsımdan esirgememesi ve beni bilgilendirmek için sorduğum her soruya doyurucu cevaplar vermesi sebebiyle kendisine en içten şükranlarımı sunuyorum. İkinci olarak online olarak Reiki eğitimi alma imkanına kavuşmuş olmak beni ziyadesiyle memnun etti. Bu imkanı bizlere sağlayan Yeni Bir Online ekibine teşekkür ederim.

 9. Yazan: ÖZLEM IŞILAK|25.05.2019|

  24.05.2019 Cuma günü akşam 10:30'da Tarkan Küçükaksu hocamdan Usui Reiki 1. seviye uyumlamasını aldım.harika bir deneyimdi.Uyumlama başladıktan sonra özellikle başımda,yüzümde,ellerimde ve ayaklarımda uyuşma ve karıncalanmalar oldu..Sanki Tarkan hocam yanımda ve ellerini vücudumda baştan aşağı gezdirerek enerji veriyor gibiydi.Sonrasında uyuyakalmışım.Kalktığımda 2 saat geçmişti.Reiki ve Tarkan hocama teşekkür ettim.Dinlenmiştim.Kendimi iyi hissediyordum.Sabah kalktığımda vücudum ve özellikle avuç içlerim alev gibi sıcaktı.Çakralarıma eneji verdim.Enerji verirken avuç içlerim ve enerji verdiğim çakra sıcak oldu.Okulda da iki öğretmen arkadaşıma uygulama yaptım.Birisinin başı çok ağrıyordu.Reiki sonrası ağrısı gitti ve çok şaşırdı.uygulama sırasında sıcaklık ve karıncalanma hissettiğini söyledi.Ben de bu esnada çok farklı şeyler hissettim.Enerji akışını hissediyordum.Bittiğini anladım.Kapalı gözlerimde sanki ampulun devamlı yanıp sönmesi gibi şeyler oldu.Bir akış olduğunu hissediyorsunuz.İnanılmaz bir deneyimdi.TARKAN KÜÇÜKAKSU hocama ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.En kısa zamanda 2.seviye uyumlamamı alacağım.

 10. Yazan: GÜNEŞ GÖNÜLALAN|7.05.2019|

  Merhabalar.. 06/05/2019 tarihinde akşam saat 10:30 sıralarında Tarkan Küçükaksu’dan Reiki 1. Aşama Uyumlama aldım... Bugüne kadar birçok enerji uyumlaması almış olmama karşın bu kadar yoğun bir enerji akışı hiç yaşamamıştım. Uyumlama başladıktan kısa bir süre sonra ilk olarak üçüncü göz çakramda sonra tepe çakramda ve daha sonra da tüm vücudumda ellerim ve ayak tabanlarım da dahil olmak üzere iğne batması gibi batmalar hissettim... Daha sonra bu batma hissi karıncalanma ve uyuşukluk olarak devam etti. Fakat uyumlamanın sonuna doğru yaşadığım hissi hayatımın sonuna kadar sanırım unutamayacağım. Birden sanki tüm vücudum havalanmış gibi hissettim hatta anlık olarak gözlerimi açtım neler oluyor diye.. uyumlamanın bittiği anı hemen anladım. Enerjinin boşa gitmesini önlemek için uyumlamadan sonra hemen uyudum. Ve rüyamda şu anda hayatımda en çok şifalanmasını istediğim ve şifalandırmaya çalıştığım konu hakkında rüyalar gördüm. Böyle güzel bir deneyim yaşattığı İçin Tarkan Küçükaksu’ya çok teşekkür ediyorum... Şükürler olsun.. En kısa zamanda kendisinden Reiki 2. Aşama Uyumlamasını da alıcam inşallah ...

 11. Yazan: Emel A.|5.05.2019|

  Eğitim oldukça yalın bir anlatımla hazırlanmış. 22 Nisan'da Tarkan Bey'den uyumlama aldım. Acaba nasıl olur diye başladığım bir yolculuk aklımda harika bir deneyimle devam etti. Uyumlamanın sürdüğü yarım saat boyunca bir boşlukta süzüldüm durdum, zaman yok, şekiiller yok, ağırlık yok... Bir zaman sonra gözüm kendiliğinden açıldı ve ellerimdeki ağırlığı ve yenilenmeyi farkettim. Tarkan Bey'e kolayca ulaşabilmek içimi çok rahatlattı, hem uyumlama öncesi hem de sonrasında konuşma ve sorularımı sorma fırsatım oldu.

 12. Yazan: Neslihan Gürler|4.04.2019|

  Merhabalar, Dün saat 22:30 usui reiki 1.seviye uyumlamamı Tarkan hocamdan aldım. Derin bir nefes alarak nasıl yazacağımı toparlamaya çalışıyorum fakat kelimeler ile çokta mümkün değil gibi görünüyor. Enerjiyi başladığı andan itibaren çok yoğun bir şekilde hissetim ve gözyaşlarıma hakim olamadım. Sonrasında bedenim süzüldü sanki dediğim gibi tam olarak açıklayamıyorum ancak sadece ruhumu hissettim diyebilirim fiziki bedenimle temasım yoktu gibi aslında.Sonra kocaman mor bir çiçek yukarılardan bir yerden uzatıldı sanki ve her iki taraftan soldan ve sağdan akan küçük renkli çiçekler... Yıldızlar ve gökyüzü... Deneyimlenmesi gerekiyor ne diyebilirim ki. İçimden bir his geç kaldığımı bile söylüyor,eminim bundan sonra herşey çok güzel olacak. Sizlere hızlı ve ilgili hizmetinizden dolayı ve Tarkan hocama yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. 2.seviye ile görüşmek üzere. Sevgiler

 13. Yazan: Aysun AVCI|27.03.2019|

  Dün Reiki 1.Seviye uyumlamamı aldım. Gerçekten ilginç ve yoğun bir deneyimdi. Bana yeni bir dünyanın kapılarını açtığı için hocam Tarkan Küçükaksu'ya teşekkür ederim.

 14. Yazan: Ecem Çatıkkaş |20.03.2019|

  Ben dün akşam reiki 1.seviye uyumlamamı Tarkan hocam dan aldım. Ellerimdeki ısı, kollarımdaki enerji geçişleri, hafif bas dönmesi, gözlerimin önündeki ışık geçişlerini hatta 3.gözümü bile gayet net farkettim ve gördüm. Gözlerimi açtığımda ki değişimi kendim farkettim üstümden büyük yük kalkmış gibiydi ve ellerim 1 saat daha uyuşuk kaldı enerjinin hissi vardı ama uyumlamadaki gülümseme bugün bile devam etti :) masterınızı kalpten hissedip seçmenin önemli oldugunu biliyordum ben Tarkan hocamı seçtim ve cok mutluyum ki ona sonsuz teşekkür ediyorum :) kendimi hazır hissettiğimde 2.seviye uyumlamamı anlıcam inşallah :)))

 15. Yazan: Elvan Turgil|19.03.2019|

  Harika bir deneyimdi, kelimelerle tarifi zor... 17.03.2019'da Reiki 1.seviye uyumlaması aldım. Tarkan Hocamın sıcacık ve güven dolu sesi ile ilk tanıştığımda uyumlama almak için sabırsızlandım. Uyumlama sırasında morumsu küçük sürekli şekil değiştiren yıldızlar gördüm, bu inanılmaz güzeldi. Ellerimde sıcaklık karıncalanma uyuşma ile birlikte farklı bir güç hissettim. Gözlerimden beyaz ışıklar geldi geçti.. İçimi derin bir huzur kapladı. Yaklaşık 45 dk kadar sürdü ama ben hiç bitmesini istemedim:) Gözlerim açıldığında başım döndü sanki farklı bir boyuttan gelmişim gibi. İkinci ve üçüncü seviye uyumlamaları almak için sabırsızlanıyorum. Bu deneyimi herkes yaşasa farkındalığımız nasıl da artar dünyamız değişir. Hiç şüpheniz olmasın ki bu sayfaya denk geldiyseniz Tarkan Hocam ile hayatınıza yeniden başlayabilirsiniz. İlgisi ve katkıları için kendisine minnettarım. Saygı ve sevgilerimle...

 16. Yazan: İlsu Duman|19.03.2019|

  Dün yani 18.03.2019 tarihinde Reiki 1. Seviye uyumlamasını aldım Tarkan Hocam'dan, harika bir deneyimdi kelimelerle ifade edemem sanırım bunu ama çok değişik ve güzel şeyler hissettim, çok güçlüydü özellikle. Hocamın uyumlamanın başında bahsettiği gibi hiçbir beklenti içerisinde değildim aslında, ilk başta ellerim yanıyormuş gibi ısındı, ve sürekli istem dışı ellerimin kıpırdadığını hissettim sanki içine bir el girmiş ve benim ellerimi hareket ettiriyordu. Bir ara sanki ben ayrı tarafa döndüm yer ayrı tarafa, sonra vakum gibi bir sürü şeyin çekildiğini hissettim içimden bunu çok güçlü hissettim, en çok taç çakramda olmak üzere ve boğaz çakramda ve birazda solar pleksusta baskı hissettim, ama taç çakrada ki çok daha farklıydı güzel bir ağırlıktı yoğun bir şekilde sürdü. Bazı sesler duydum ama çok ilginçtir ki sanki bulunduğum ortamdan farklı bir ortamdaydım ve iki ortamın sesini de işitebiliyordum, belli belirsiz yeşil ışıklar gördüm ama çok net olarak bir kapının açıldığını gördüm sanki ışık saçan bir kapıydı, tam 45 dakika sonunda gözlerim kendiliğinden açıldı. Ve akşamdan beridir ellerime baktıkça ellerimde bir şeyler kıpırdanıyor sanki his olarak değil ama görüntü olarak oluyor çok ilginç ve güzel 😁 Bu harika deneyim için minnettarım, 2. ve sonrada 3. uyulmamayı almak için sabırsızlanıyorum. İnsanların uzaktan uyumlamaya karşı ön yargısı var ve bence bu kırılmalı, enerjisel olaylar da zaman ve mekan kavramı olmadığını bir çok kez deneyimlemiştim ama bu benim için en üst düzey deneyimlerden biri oldu. Ruhsal yolda olmak ve bilincimi en üst noktaya taşımak için bir çok eğitim aldım ama nedense Reiki 'ye karşı biraz uzaktım. Neden olduğunu bilmiyorum sürekli erteliyordum, sonra internette bambaşka bir şey ararken ilginç bir şekilde bu sayfa karşıma çıktı. İyi ki de çıkmış! Çok çok teşekkür ederim her şey için hayatıma yön verirken hislerim benim için büyük bir önem taşır ve yine hislerim ve kalbim her zaman ki gibi beni yanıltmadı iyi ki siz Tarkan hocam :) Bu yaşadığım güzel deneyimin hocamın sayesinde olduğunu düşünüyorum, güzel enerjisi bana ışık oldu ve olmaya devam edecek.. Sevgiyle ve ışıkla.

 17. Yazan: Buket Gürkan|13.02.2019|

  Merhabalar, Ben dün gece Reiki 1 uyumlamasını Tarkan Beyden aldım. Uyumlama esnasında şakaklarımda ve gözlerimde uyumlama bitene kadar yoğun hiç bitmeyen basınç hissettim, ağrılı değil güzel bir basınçtı. Ayrıca bütün çakralarda ısı, karıncalanma, şifalanma gibi hisler hissetim. Avuç içlerimde güzel bir ısı, kalbimde ısı, omuriliğimde ısı ve ayrıca ben cilt hastasıyım, cilt hastalığım olan tüm bölgelerde ısı hissettim. Uyumlamanın ortalarında uzanarak uyumlama aldığım için tam uykuya dalacakken, üzerime gül yapraklarının yorgan gibi örtültüğünü hissettim.. Uyumlama alma sebebimle ilgili uyumlama alırken bunu düşünüyordum ve 15-20 dk sonra bişey olacakmış gibi bir his içime geldi ve gerçekten oldu. Sonuna doğru vücudum ısındı ve terleme oldu. Bu sıcaklık sabaha kadar sürdü. Ve uyumlamanın bittiğini çok hoşuma giden bir GÜLÜMSEME den, tam 1 saat 03 dakika sonra uyumadığım halde uyanıyormuş gibi vücudum hareket edince gerneşmemden anladım. Ve uzandığım yatağımdan kalktım. Müthiş harika bir deneyimdi. Tarkan Beye herşey ama herşey için tekrar tekrar çoooookkkk teşekkür ederim. Sevgiler ve saygılar

 18. Yazan: Nihal Yıldız|23.01.2019|

  Bembeyaz ışıklar içinde, zamanın nasıl aktığını anlamadan şifalanmak..kelimelerle anlatılamayacak kadar özel ve güzeldi..gözümden akan yaşlarla birlikte bütün yüklerimden arındığım akşamın sabahında hala ellerim sıcacık..vesile olan Tarkan hoca mdan Allah razı olsun..

 19. Yazan: Nihayet ETLİOĞLU|15.12.2018|

  Hep bildiğim yöntemlerle kendimi bedensel ve ruhsal iyileştirmeye çalışmıştım.. Tüm bunlardan alınan sonuçların yeterli olmadığında Tarkan Beyden reiki eğitimi almaya karar verdim. Uyumalamada; Bedenim kendiliğinden yaklaşık 2 saat içsel huzur ve farkıdalıkla hareket etti.. Doğal bir spor gibiydi.. Sonuç: Şu an kendimi bedenim yok gibi hissediyorum.. Sözler hissedilen derinliği ve heycanı anlatamıyor.. Tarkan beye teşekkür ediyorum.. Kendinize bunu deneyimleme şansını veriniz.. Sevgiler. "Bilinmeyeni, bilinmeyen ile bilmek.."

 20. Yazan: feride UÇANER|8.11.2018|

  Yaşadığım uyumlama deneyimini nasıl tarif edebilirim açıkçası bilmiyorum.Bir ben değil evimiz enerjiyi hissetti.Muhteşem ısıyı tüm ev halkı hissettik diyebilirim.Gözlerimde sanki heyecanlı bir kuş kanat çırpıyordu.Uyumlama ne zaman sona erecek beden bunu biliyor.Bu muhteşem deneyim için Tarkan Bey'e sonsuz şükranlarımı sunarım.Anlatılmaz yaşanır dedikleri deneyim bu olsa gerek..

 21. Yazan: Rabia Apaydın|1.10.2018|

  Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Uzaktan eğitim alırken herkeste olduğu gibi bende de birtakım soru işaretleri oldu , kesinlikle önyargılarınızı geride bırakıp sizinde kendiniz için bir adım atmanızı öneririm. Tarkan Hocamız hem ulaşım konusunda hem de iletişim konusunda birebir destek sağladı. Uyumlama aldığım an tüm bedenim güzel bir enerjiyle doldu hepinizin bu deneyimi yaşamanızı öneriyorum . Güvenilir bir sistem olduğu içinde emeği geçen tüm değerli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sevgiyle Kalın.

 22. Yazan: Nurcan Batak Çatalcalı |6.09.2018|

  Muhteşem bir deneyimdi :)20.08.2018 Pazartesi günü uyumlandım bu esnada yoğun mor renk ve bir çift göz gördüm ellerimde kollarım da ve ayak ucuma kadar yoğun uyuşma hissettim enerjiyi bu kadar net hissedeceğimi tahmin etmemiştim ve ikinci seviye için çok heyecanlıyım :))nasip eden Allah’a ve vesile olan Tarkan beye sonsuz teşekkürler 🙏 başarılarınız daim olsun.

 23. Yazan: DENİZ KORKMAZ|13.08.2018|

  kişi arayışına düştüğü şeyi buluyor..bu yazılanları okuyorsanız benzer yollardan geçip , benzer şeyleri arıyoruz sanırım..ben inandım ve mucizelere izin verdim..hep içimde ve heryerde olanı görebildim.ben burada iyi bir niyet , iyi duygular ve iyi insanlar buldum..şükürler olsun

© Yeni Bir Yaşam & Yeni Bir Online 2019 - Tüm hakları saklıdır.